Jdi na obsah Jdi na menu

Klobásky jsou hotové

V sobotu dne 1.10.2016 svítilo sluníčko a byl to podzimní den jak malovaný.Řeklo by se že den jako stvořený pro nějakou příjemnou venkovní činnost.A také že ano.                                                                                                                Několik obyvatel Skalan se dohodlo, že se tento den sejdou u mě a uděláme si klobásky.A jelikož je to práce na celý den tak byl zakoupen i soudek piva a na odpolední baštu přichystán ovar.

Je příjemné sledovat jaká sounáležitost v naší malé vesničce vládne.I když vše neklapalo tak jak by mělo,nikdo se nerozčiloval,všichni měly dobrou náladu a zdáli se spokojení.A to byl účel dne.Sejít se popovídat si a trochu více se navzájem seznámit a to se myslím povedlo.

Udírna se naplnila až po okraj různými druhy klobás které vypadaly opravdu báječně a určitě tak i chutnaly.Každý se staral o to aby byla na uzení ta správná teplota a to se dařilo.

Co říci závěrem? Doufám že jste si ten krásný den užily stejně jako já a přemýšlíte při jaké příležitosti si to v podobném duchu zopakovat.Jak už jsem nastínil chtěl bych dělat vinné nebo smetanové klobásky na vánoční svátky. Vím že času je v tuto dobu málo a proto by to nebyla celodenní akce ale jen na 3-4 hodiny. Otázkou je jestli o to bude mezi vámi zájem. Proto si to nechte projít hlavou a dejte vědět.

Tak zase někdy.   Petr Tichý

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář