Jdi na obsah Jdi na menu

Masové klobásy

3. 10. 2017

Zdravíme všechny Skalaňáky a spřátelené tábory. Protože se blíží zima a je potřeba zatopit jak zvenčí tak zevnitř, připravili jsme další akci. Abychom měli něco dobrého a teplého do bříška, budou se dne 25. 11. 2017 udit u Petra na chaloupce masové klobásy, tak jako vloni touto dobou.

K dispozici bude mlýnek na maso, střeva pro naplnění směsí, koření - sůl, pepř, majoránka, drcený kmín, oba druhy paprik. Ostatní koření je třeba si přinést. K dispozici budou velké stojací lampy na plyn, aby nám bylo teplo. 

A nyní k organizačním záležitostem a cenám:

Vzhledem k velkému zájmu vloni a omezené kapacitě mlýnku, bude se maso mlet již v pátek 24.11. od 15,00 hod a pokračovat se bude v sobotu od osmi hodin ráno (není ten Petr obětavec?). Jinak je velký předpoklad, že by se všechno nestihlo zpracovat.

Aby nám něco z toho zůstalo a hned se vše nesnědlo, bude v sobotu připraveno pohoštění. Bude ovar, rychlobůček a různé jiné mňamky, znáte z minula a dobroty, které přinesou obětavé hospodyňky. Platit se bude 100,- Kč na osobu.

Poplatek nezahrnuje pivo. K pití bude více druhů piva, aby si každý mohl vybrat a budou se psát čárky, jak jsme zvyklí. Pak se sečtou a zaplatí se vypité množství najednou.

Je potřeba nahlásit množství masa, které budete chtít zpracovat. Platit se bude 10,- Kč na 1 kg masa na střeva. Ta obstará Petr. Při mletí se směs hned bude plnit do střev, tak abyste s tím počítali.

Na závěr je třeba zdůraznit, abyste se přihlásili včas. Když Vám to potom nevyjde, není problém přihlášení zrušit. Když střeva zbydou nevadí, ale kdyby se nedostávalo, bylo by to nepříjemné pro všechny. Je třeba se domluvit, kdy by Vám vyhovovalo (zhruba, nemusí být úplně přesně), přijít mlet maso. Zda v pátek nebo v sobotu a asi kolem kolika hodin. 

To je zatím vše. Samozřejmě bude ještě upřesňující info, ale abyste už věděli, co se v naší "obci roku" chystá a na co se můžeme těšit.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mňam

(Římanovi, 17. 11. 2017 10:53)

Péťo, asi 2 kg, Sláva přijde v pátek mlít.

konzumace pro 2-3ks

(Konvičkovi Kacanovy, 31. 10. 2017 21:52)

Rádi přijedeme v sobotu ochutnat, popovídat. Pokud bude zájem, přivezeme nějaký ten bochník francouzského chleba, který se osvědčil.

Omlouváme se

(Richterovi, 31. 10. 2017 19:45)

Ahoj Petře, i když jsme původně hlásili, že se nám 25.11. hodí, ukázalo se, že se nebudeme moci zúčastnit. Tak nás, prosím, odepiš...ale jen na tuto akci. Moc zdravíme.

Těšíme se

(Smržovi, 30. 10. 2017 10:51)

Hlásíme zhruba 4 kg na pátek, aby se nám to hezky uleželo .... mňam.