Jdi na obsah Jdi na menu

Steakový mejdan

18. 4. 2017

Po úspěchu mohutného tatarákového odpoledne které se, jak doufáme, všem líbilo, přicházíme s návrhem na další akci, která má posílit ducha i žaludek. 

24.6. by Petr Tichý rád uspořádal další akci na své chaloupce a to "steakový mejdan". Každý přihlášený účastník by měl k dispozici svůj velký kus steaku (kdo chce tak i dva), pivo a ostatní "sanitární" náležitosti. Samozřejmě pro vegetariány a majitele umělých zubů bude k dispozici i náhradní řešení v podobě naloženého bůčku a jiných pochutin. Steaky budou vážit 200g až 250g a cena za jeden kus se bude pohybovat mezi 120,- Kč až 140,- Kč, přesně bude upřesněno na místě. 

Vzhledem k ceně a velikosti steaků (nebudou to žádné chudinky), je třeba znát přesný počet objednaných kusů. Ostatní účastníci akce se samozřejmě také rádi a dobře najedí, ale steaky budou objednány přesně dle požadavků.Objednávky je třeba učinit do 22. 5. 2017. Steaky budou z roštěné a pan řezník nám je připraví "na míru" a proto potřebuje s takovýmto předstihem znát přesné množství kusů. 

Současně bychom chtěli požádat dámy, aby akci podpořily opět nějakými upečenými sladkými dobrotami z vlastní kuchyně. Maso je prima, ale ke kávičce se přeci jen hodí něco sladkého.

Zároveň bychom byli rádi, kdybyste se také trošku zapojili do "skalanského kulturního léta" svými podněty  na podobné akce. Stačí nadhodit téma a určitě se najde spousta lidí, kteří ho rádi dotáhnou do úspěšného konce.

Jeden nápad zde již je. Týká se piva. Zvažujeme, že na každou akci by se objednalo nějaké jiné pivo (ale již vyzkoušené, žádný 7° ocet), které ještě všichni neznají. Pivo Fabian z tataráku bylo dobré, že?

Na závěr jedna organizační věc. Prosíme o přihlášení pouze pomocí odkazů dole pod článkem. Telefonické a emailové přihlášky by mohly způsobit zmatek v organizování. Takto se před akcí krásně vše spočítá a nikdo nebude opomíjen nebo zapomenut.

Tak a nyní je vše už jen na Vás. Těšíme se na další krásnou akci a na to, že se sejdeme v naší malé vesničce v co největším počtu. 

Upřesnění: Jak jsme slíbili, upřesňujeme informace.

1/ Steaky jsou objednány a bude jich několik navíc, takže kdo si bude chtít dát, bude mít možnost i přímo na místě. Bylo by dobré, dát vědět svou účast i bez steaků, aby Petr mohl připravit adekvátní množství jídla.

2/ Celá akce bude od 17.00 hod a pivo bude značky Břevnov, 12°.

3/ K dispozici bude rychlobůček, buřty na opečení, nějaké nealko i červené víno k steakům. Jinak víno bude samozřejmě i na občerstvení.

4/ Každý kdo má objednaný steak ať si vezme s sebou ostrý nůž na krájení masa. Příborový k tomu není vhodný a Petr tolik ostrých steakových nožů nemá.

To je zatím vše, kdyby něco bylo potřeba doplnit, ještě to napíšeme.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Je vše ztraceno?

(Richterovi, 11. 6. 2017 22:29)

Značně opožděně, leč o to s větší chutí by se do akce rádi přihlásili i Richterovi. Pokud jsou navíc 2 steaky, mohou být naše?

Těšíme se

(Pokorní, 20. 5. 2017 23:04)

Poprosíme o 2 ks.

Svatojánský steak

( Eláškovi, 20. 5. 2017 11:49)

Objednáváme 1 porcičku ( pořádnou)

Konečně pořádný kus nasa!

(Honsovi, 13. 5. 2017 13:54)

Zamlouváme 2 kusy.

To bude prima!

(Rákosníkovi, 10. 5. 2017 13:09)

Prosíme o zajištění 2 kousků.

Dlouhé dny

(Koryta, 7. 5. 2017 6:34)

Prosím zajistit 3 kousky.

Už se těšíme

(Smržovi, 5. 5. 2017 15:58)

Také se hlásíme na 2 kusy steaků.

Turnov zdraví Skalany

(Eva a Zdeněk, 26. 4. 2017 11:07)

Objednáváme 2 ks steaků. Už se ví, jaké bude pivo?